Titulní obrázek

Opel má v plánu nový výkonný diesel

Publikováno: 20.leden 2013

Opel chystá novou vznětovou jednotku, která nahradí motory 1,7 l a 2,0 l. Sice má menší zdvihový objem, ale poskytne určitě lepší výkony.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Současná nabídka dieselových motorů automobilky Opel je poněkud zastaralá. Jednotky 1.7 CDTI a 2.0 CDTI neumí držet krok s konkurencí hlavně po stránce dynamiky a kultivovanosti. Nový motor o objemu 1,6 litru to má ale změnit. Nejprve se objeví pod kapotou MPV Opel Zafira, pak ho dostanou ostatní modely.

Novinka je součástí nová generace spalovacích motorů, do které patří i benzínový čtyřválec 1.6 SIDI, který debutoval v kabrioletu Opel Cascada. Dieselová šestnáctistovka nabídne v základní verzi výkon 136 koní a točivý moment 320 Nm, což jsou lepší paramtery než motor 1,7 l. Zároveň bude mít o 10 % nižší spotřebu než srovnatelný dvoulitrový motor.

Opel slibuje velký pokrok právě v oblasti kultivovanosti a akustiky, novinka má prý nastavit laťku konkurenci. No, jsme na to zvědaví, ale nový diesel Opel rozhodně potřebuje.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde