Titulní obrázek

Nový turbodiesel 1,6 l u vozů Opel

Publikováno: 5.srpen 2012

Zastarávající jednotka 1,7 l se již nebude montovat do modelů automobilky Opel, vozy se dočkají nového dieslového motoru, který bude mít i nižší emise.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Informace o novém motoru jsou ještě tajné, v číslech zatím upřesněno nic není. Ale jisté je, že nový čtyřválcový turbodiesel 1,6 l nahradí starší jednotku 1.7 CDTI, která už nestačí na konkurenci. Je hlučná a hrubá, což jsou věci, které má nový motor změnit. Opel se snaží zapracovat právě na kultivovanosti.

Očekáváme, že nový motor pohodlně splní emisní normu Euro 5 a že jen s malými úpravami vyhoví i normě Euro 6. Současný motor 1.7 CDTI se nabízí ve verzích o výkonu 110 a 130 koní a nová jednotka zřejmě 1.6 CDTI u toho zůstane. Sníží ale spotřebu paliva.

Nový motor uvidíme pod kapotou Opelu Astra a Insignia a samozřejmě také v Zafiře nebo v Merivě. Dříve než na jaře 2013 to ale nebude, takže očekáváme představení na autosalonu v Ženevě.

 

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde