Titulní obrázek

Automobilka Opel nabízí jedinečnou akci

Publikováno: 1.říjen 2012

Automobilka Opel přichází s jedinečnou nabídkou pro německé zákazníky. Akce je nazvaná Begeistert oder einfach zurück, tedy Nadšený, nebo jednoduše vrať. Pokud klienti nebudou spokojeni s vozem, mohou jej vrátit zpět. Ovšem pozor, musí splnit určité podmínky.

Nově koupený automobil musí vrátit zpět do 30 dnů od jeho nákupu a nesmí s ním najet více než 3.000 kilometrů. Tato nabídka se vztahuje na všechny modely automobilky. Nezáleží na tom, zda zákazník vůz koupil hotově nebo na leasing u Opel Partner. Akci mohou využít soukromí vlastníci nebo firmy s flotilou do 24 aut. Při vrácení vozu Opel nevrátí zákazníkovi plnou cenu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Za každých 1.000 ujetých kilometrů prodejce odečte poplatek činící 0,67 % původní částky. V případě poškození auta bude z jeho ceny odečten další poplatek. Mluvčí Opelu oznámil, že tato akce bude platit do odvolání. Zatím se neplánuje žádné další její rozšíření mimo německý trh. V USA byla v létě podobná akce dostupná u Chevroletu, který tak jako Opel patří do koncernu GM. Tímto krokem chce Opel nalákat německé zákazníky zpět do svých showroomů.

Prodeje automobilky u našich západních sousedů totiž klesají, otázkou je, zda zájemci o vůz značky jsou ovlivněni nepříliš pozitivními zprávami o Opelu z posledních měsíců, které informují o jeho další chystané restrukturalizaci, nebo zda je to důsledek ekonomické krize. Zatímco během prvních osmi měsíců roku 2011 Opel v Německu prodal 170.627 automobilů, od ledna do srpna letošního roku to bylo 150.949 prodaných aut, tedy o takřka 20 tisíc méně.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde