Titulní obrázek

General Motors přemýšlí o prodeji značky Opel

Publikováno: 11.září 2012

Automobilka General Motors zaznamenává čím dál menší prodej vozů značky Opel. Analytici automobilce radí, aby s Oplem přestali spolupracovat. Koncern během dvanácti let prodělal na této automobilce až přes 300 miliard korun.

Podle odhadů by ztráty v příštích 12 letech mohly být dokonce ještě vyšší. Prodej by byl nejlepším řešením také z hlediska samotného Opelu. Z pohledu analytiků je oddělení, ačkoli bude nákladné, nejlepším řešením pro General Motors i Opel.

Mluvčí GM však vyjádřil přesvědčení, že firma dokáže německou divizi vrátit k zisku. "Jsme přesvědčeni, že tento podnik úspěšně ozdravíme, aby se tak stal dlouhodobě ziskovým," řekl.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Automobilka Opel se v uplynulých letech dostala do existenčních problémů a skupina GM určitou dobu chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel vlastními silami restrukturalizovat. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8 000 pracovních míst.

Uvidíme, k jakému závěru dojde vedení velkého koncernu. V podobné situaci se nachází i německý gigang Volkswagen, pro kterého je ztrátovou značkou španělský SEAT.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain