Titulní obrázek

Automobilka Opel se rozhodla pro návrat do motosportu

Publikováno: 1.prosinec 2012

Automobilka Opel se rozhodla pro návrat do motosportu. To je dobrá zpráva. Konkurenti Peugeot 208 a Škoda Fabia budou mít za soupeře model Opel Adam. Opel Astra zamíří na velké závodní okruhy.

S novým Adamem má automobilka velké plány. Kromě hravého modelu v nepřeberném množství barevných kombinací se nebojí ani drsného zacházení. Nebavíme se tedy o sériovém voze, ale o závodním speciálu, pro který Opel vytvořil i vlastní šampionát Opel Adam Cup. Kromě lákavých cen je připravený speciální bodovací systém pro piloty do 27 let.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Není to ale jen značkový šampionát, kam závodníci můžou se svým Adamem vyrazit. Auto totiž splňuje regule FIA R2, takže se klidně může utkat s Peugeotem 208 R2 nebo se Škodou Fabia R2. 

To Astra OPC směřuje výhradně na okruhy, což může být pro začínající závodníky jedním z dalších odrazových můstků v kariéře slavného závodníka. Opel láká týmy nejen na nejmodernější technologie za dostupnou cenu, ale i na příznivé ceny náhradních dílů.

To Astra OPC směřuje výhradně na okruhy, což může být pro začínající závodníky jedním z dalších odrazových můstků v kariéře slavného závodníka.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich