Titulní obrázek

Dlouho očekávaný návrat modelu Opel Omega je tady

Publikováno: 23.listopad 2012

Německá automobilka Opel má již několik let v plánu prestižní auto podobné Mercedesu třídy S či BMW řady 7. Nyní se jedná o vypůjčení základů hotového Cadillacu. Pro společnost by to bylo příjemné zjednodušení.

Opel si s velkými auty nedá pokoj. Je pravda, že některým lidem se po sedanu s pohonem zadních kol, který nesl jméno Omega, stýská. Vůz už se hodně dlouho nevyrábí a největším autem nabídky je tak jen model Insignia, který nahradil Vectru.

Německá automobilka ale sbírá síly a už údajně pracuje na velkém sedanu, který by mohl znovu dostat jméno Omega. Jako základ má posloužit americký sedan Cadillac XTS, který je svou velikostí někde mezi Mercedesem třídy E a S. Opel nepoužije americký šestiválec, místo něj nasadí své motory - přeplňovaný benzínový čtyřválec 2,0 l a šetiválec 2,8 l, který známe z Insignie OPC.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Samozřejmostí budou i diesely, protože bez nich by se velký Opel na evropském trhu neprosadil. Počítejte s dvakrát přeplňovaným dvoulitrem a možná i s nějakou novou jednotkou. Velký diesel by si mohl Opel půjčit jinde. Nejvíce pravděpodobný je automobilka Fiat.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde