Titulní obrázek

Opel Astra OPC bude za velmi příznivou cenu

Publikováno: 10.říjen 2012

Konečně k nám dorazila pozitivní informace o ceně nového modelu Opel Astra OPC. Částka totiž začíná na příznivých 627 900 Kč. Za to dostanete samosvorný diferenciál a výkon 280 koní.

Astra OPC nás zaujme i postavením mezi ostatními sportovními hatchbacky. Podle měřítka výkon/cena totiž obsazuje přední příčku. Nikdo jiný vám asi nedá 280 koní za takhle výhodných 627 900 Kč. Levnější je Mazda 3 MPS, která za 599 900 Kč má o dvacet koní méně, ovšem už není ani úplně nejnovější. 

Mégane R.S., je v prodeji za 745 900 Kč a nabízí 265 koňských sil. Čerstvě do téhle kategorie můžeme zařadit i Focus ST, ale u něj se těžko dá hovořit o podbízivé ceně, za hatchback zaplatíte přesně 856 000 Kč. Jesli Astra OPC zaujme i něčím jiným, než skvělou cenou zůstává otázkou. Technické podrobnosti však napovídají zajímavý řidičský zážitek. Díky oturbenému dvoulitru dosáhne na výkon 280 koní, točivý moment je kulatých 400 Nm, který je k dispozici od 2500 ot./min.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Zrychlení na stovku je otázkou šesti vteřin, a pokud pořádně zarazíte pedál do koberečku, zastaví se ručička tachometru na číslovce 250 km/h. Model má i adaptivní podvozek FlexRide. Vpředu najdeme nápravu HiPerStruts, ve spojení s mechanickým samosvorem. Vzadu pak nápravu s vlečnými rameny spojenými torzní příčkou, kterou doplňuje Wattův přímovod. Ten má za cíl ještě více zlepšit příčnou stabilitu. Samozřejmostí je i ESP, které nabídne rovnou tři režimy nastavení. O brzdy se postaralo Brembo, které dodalo přední kotouče o průměru 355 mm.