Titulní obrázek

Opel Adam Cup a Astra OPC Cup

Publikováno: 3.únor 2013

Již nějakou dobu se v médiích šíří zprávy o návratu automobilky Opel do závodů. Nejvhodnějšími kandidáty jsou prozatím speciály Opel Astra OPC Cup.

V úvahu tedy připadá OPC (Opel Performance Center) verze modelu Corsa, Astra a Insignia, výjimkou by nemělo být ani nejmenší autíčko Adam. Optimisté hovoří o přeplňované čtrnáctistovce s výkonem 180 koní, to by ale asi nebyla úplně nadšená větší Corsa OPC, takže si myslím, že by reálně mohlo jít o nějakých 160 koní - ve třídě Abarthu 500, Twinga RS a uvažovaného GT Up! určitě dost na to, aby tuto kategorii ovládl.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Ruku v ruce s vyšším výkonem by pak pochopitelně šly další modifikace v oblasti podvozku, brzd a vzhledu. Tyto spekulace jsou nyní ještě aktuálnější, protože Opel oznámil, že se po dlouhé pauze, kdy nevznikala žádná továrnou vyvíjená závodní auta, se chystají hned dva speciály. Opel Adam Cup je rallyové auto, postavené podle regulí třídy FIA R2 a pojede v samostatném značkovém poháru ADAC Opel Rally Cup, pořádaném v rámci ADAC Rally Masters. Opel se ale určitě nebude bránit prodeji zájemcům z jiných sérií, takže bychom ho mohli vidět v akci v nadcházející sezoně i u nás. Opel tento krok podniká zřejmě jen kvůli penězům, kterých se v motorsportu točí velké množství.

V rámci značkového poháru budou prý nejlepší jezdci finančně motivovaní k ještě lepším výkonům. Navíc budou moc mladí jezdci sbírat separátně body v juniorském programu (do 27 let) a Opel si tak bude vychovávat nové talenty. Možná už příští rok uvidíme speciály Opel Astra OPC Cup na vytrvalostních závodech série VLN, která se jezdí na Nürburgringu.