Titulní obrázek

Opel spoléhá na nový motor

Publikováno: 27.leden 2013

Automobilka Opel začne nabízet zbrusu nový benzínový čtyřválec s přeplňováním. Využije jej téměř do všech svých modelů, neopomene modely Corsu, Zafiru ani Antaru. A na co se můžeme u nového čtyřválce těšit?

Opel představuje nový přeplňovaný benzínový čtyřválec s přímým vstřikováním, který nahradí současný přeplňovaný agregát 1,6 litru, který najdete třeba pod kapotou Opelu Astra. Nový motor se jmenuje 1.6 SIDI a je to další level downsizingu u automobilky.

Vrcholná varianta motoru totiž umí odevzdat až 200 koní výkonu od 4700 ot./min. a točivý moment 300 Nm může být k dispozici od 1700 ot./min. Očekávejte, že se tento motor podívá hlavně do Astry a Insignie, ale dostane ho i Zafira Tourer, sportovní Corsa OPC a zřejmě i SUV Antara a další modely. Vypadá to, že si je automobilka téměř jista. Jednotka se bude vyrábět v závodě Maďarsku.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Opel pravděpodobně připraví i další verze tohoto motoru o nižším výkonu. Oproti odcházející jednotce 1.6 Turbo má nový motor 1.6 SIDI o 13 % nižší spotřebu a především kultivovanější a tišší chod.