Titulní obrázek

Opel chce do roku 2016 stihnout 23 nových aut

Publikováno: 13.srpen 2012

Německá automobilka Opel plánuje do roku 2016 představit 23 nových nebo modernizovaných modelů. Dále se předpokládá, že bude uvedeno 13 nových pohonných jednotek. A ani nebudou chybět tři rodiny nových motorů.

Produktová ofenziva bude spojena s novou prodejní strategií. Ta bude lákat jak tradiční zákazníky značky, tak nové klienty. Také se pozmění cenová strategie. Ceny modelů Opel se sníží, aby byly cenově dostupnější. Zároveň ale automobilka nemá konkurovat Chevroletu, který tak jako Opel patří do koncernu General Motors. Stracke uvedl, že GM navzdory dluhové krizi v Evropě nebude snižovat investice do nových produktů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

To Sergio Marchionne šéf Fiatu nedávno prohlásil, že italská automobilka sníží investice do vývoje výrobků o 500 milionů eur. Mezi prvními novými modely Opel bude Mokka, již představené kompaktní SUV, a Adam, chystaný třídveřový minivůz, který má debutovat na podzim v Paříži. Mokka se začne prodávat koncem letošního roku, Adam k prodejcům dorazí na počátku příštího roku. Ve spojení s Opelem se v poslední době hovoří především o jeho další chystané restrukturalizaci.

Automobilka totiž v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala ztrátu 256 milionů dolarů (zhruba 5,2 miliardy korun). Opel se zaměří především na zvýšení využité kapacity svých továren, aby zlepšil efektivnost výroby. V některých závodech by se například mohly vyrábět modely Chrysleru. Řešením může být také spolupráce s francouzským koncernem PSA Peugeot Citroën, novým partnerem General Motors.