Titulní obrázek

Opel se začne více soustředit na ruský trh

Publikováno: 2.červen 2013

Automobilka Opel zažívá již nějaký čas těžkou krizi. Slabou poptávku v Evropě by chtěla zlepšit expanzí do Ruska. Tam se jí totiž daří.

Rusko má pro Opel velký význam. Za několik málo let by mohl být ruský trh větší než německý. V loňském roce prodal Opel v Rusku více než 80 000 automobilů.

Šéf Opelu Karl-Thomas Neumann řekl, že automobilka bude pokračovat v posilování exportu poté, co v letošním a loňském roce vstoupila na trhy v Austrálii, Chile, Singapuru a Spojených arabských emirátech.

Dan Akerson, generální ředitel mateřské společnosti General Motors, ve středu oznámil, že GM chce do konce roku 2016 do své ztrátové německé divize Opel investovat čtyři miliardy eur (přes 100 miliard Kč). Peníze podle něj pomohou Opelu zvýšit podíl na trhu a financovat vývoj 23 nových modelů do roku 2016.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Opel se v minulosti dostal do existenčních problémů a GM chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách. Na konci příštího roku chce uzavřít závod v německém městě Bochum. Továrna Opelu v německé Bochumi chce ale bojovat o své přežití.