Titulní obrázek

Opel Insignia dostal silný diesel

Publikováno: 17.duben 2013

Automobilka Opel již nějaký čas slibovala, že se na českém trhu pod kapotou modelu Insignia objeví dlouho očekávaná motorizace - dvakrát přeplňovaný turbodiesel. Zastánci tohoto modelu se konečně dočkali. Vůz disponuje velkou silou a nízkou spotřebou.

Motor označený jako BiTurbo 2.0 CDTi dává názvem jasně najevo, o co jde především. Pohonnou jednotku dopují dvě turbodmychadla. Nejdříve se zapojuje to menší, od středních otáček pak i to větší. Tím je zajištěn rovnoměrný zátah a eliminace tak zvané „turbo díry“, tedy prudkého nástupu točivého momentu v jedinou chvíli.

Motor potěší výkonem 143 kW (195 koní) a maximem točivého momentu rovných 400 Nm. To z něj dělá jeden z nejsilnějších naftových čtyřválců na trhu. Chod motoru působí dost hrubě. Opel slibuje kombinovanou spotřebu 4,9 litru nafty na 100 km. Jde o tabulkovou hodnotu, která bude odpovídat realitě jen částečně. Hlavní bude, jak s novým vozem pojede jeho majitel.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Opelu se podařilo i spojení s manuální šestistupňovou převodovkou, která má dobře poskládané převody. Celé naladění vozu vybízí k dynamickému svezení, i když je Insignia vybavena docela měkkým podvozkem. Novinkou je ale možnost si pořídit podvozek zvaný SuperSport. S novým motorem přibylo na palubní desce velké tlačítko s nápisem Eco. To umožňuje aktivaci systému start-stop, který bude šetřit palivo. Nový motor Insignii zřejmě udělá ještě populárnější. Vynahradí absenci naftového šestiválce a bude tak přitažlivý hlavně pro ty, kteří chtějí mít v garáži to nejlepší, co mohou od dané značky dostat. Vůz se bude prodávat za 767 400 Kč. Za podvozek SuperSport se připlácí 70 tisíc korun.