Titulní obrázek

Opel Allegra bude s novými jednotkami

Publikováno: 22.březen 2013

Novou rodinu tříválcových motorů vyvine koncern  General Motors s čínskou automobilkou SAIC. Nové agregáty budou použity na model Allegra

Nové jednotky s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem budou litrové až 1,4litrové. Ve srovnání se současnými agregáty mají mít podle Opelu o desetinu nižší spotřebu paliva, zatímco maximální točivý moment má vzrůst o 20 %. Motory mají být v souladu s normou Euro 6. Nová rodina motorů má do roku 2020 nahradit mnohé současné jednotky. Vedle zmíněných tříválců a čtyřválců Opel vyvíjí také novou benzinovou a dieselovou šestnáctistovku. Ty budou nabízeny také v automobilech ostatních značek koncernu GM, na americkém trhu se údajně objeví do dvou let.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Automobilka z Rüsselsheimu zatím neoznámila, který model nové tříválce a čtyřválce jako první použije, pouze oznámila, že se bude jednat o lehké kompaktní vozidlo. Kvůli tomuto prohlášení se spekuluje o tom, že tyto agregáty budou debutovat pod kapotou Opelu Allegra. V následujících letech by se ale nově vyvíjené tříválcové a čtyřválcové motory měly objevit také v dalších Opelech. SAIC je využije ve vozech MG a Roewe. Vývoj motorů je první spoluprácí tohoto druhu mezi SAIC a General Motors.

SAIC si bude vozy pro vlastní potřeby vyrábět v Číně, Opel v Maďarsku. GM a SAIC spolu rovněž vyvíjí dvouspojkovou převodovku. Ta bude zatím určená pro motory do maximálního točivého momentu 250 Nm, v budoucnu ji však budou moci použít i silnější agregáty. Převodovka má pomoci snížit spotřebu paliva a emise CO2.