Titulní obrázek

Opel se potýká s velkými problémy

Publikováno: 10.prosinec 2012

Sice se německému gigantovi VW velmi daří, ovšem ostatní automobilky mají stále větší problémy. V rüsselsheimské společnosti to není jiné. Propouští se tu ve velkém.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Designér David Lyon, pracoval pro koncern General Motors, kam Opel spadá také, již od roku 1990. Designér rezignoval jen týden předtím, než měl usednout na pozici šéfdesignéra Opelu, kterou uvolnil jeho předchůdce Mark Adams.

Lyon byl předtím šéfem designového oddělení GM zabývajícím se interiéry vozů. Sám navrhoval vnitřek Cadillacu XTs, hybridu Chevrolet Volt a staral se i o multimediální systémy. Designér svou náhlou rezignaci nekomentoval. David Lyon ale není jediný, kdo v těchto dnech opouští kancelář. Jeho rezignace přišla jen dva týdny poté, co se svého postu rozhodl vzdát generální ředitel Opelu Karl-Friedrich Stracke. Ten pro Opel pracoval téměř třicet let.

Odchod dvou významných osobností z automobilky může znamenat problém. Příznačné je, že se tak stalo několik týdnů poté, co Opel oznámil změnu své strategie. Nyní se chce věnovat v nižším cenovým relacích. V letošním roce například představil nový model Opel Adam, který je určen do městského provozu.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde