Titulní obrázek

Opel Astra sedan míří na východ

Publikováno: 20.srpen 2012

Automobilka Opel nyní míří na východní trh prostřednictvím nového sedanu modelové řady Opel Astra. V České republice by vůz velký úspěch neměl, ovšem východ se ho již nemůže dočkat.

Moskevský autosalon se již velmi blíží, s ním i jedna zaručená novinka. Opel Astra sedan. Důvod je zřejmý, na východě je po sedanech vysoká poptávka, takže by nebylo moudré nechávat si představení až do Paříže. 

Sedan už dorazí ve verzi po faceliftu, kterou nedávno dostaly všechny ostatní karosářské varianty. S délkou 4658 mm slibuje nadprůměrný prostor uvnitř, a to jak pro cestující, tak i pro zavazadla. Zavazadel se mimochodem do kufru vmísí až 460 litrů (oproti hatchbacku je to o 90 l více). Sklopením zadních sedadel prostor naroste na 1010 litrů. 

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Kromě osvěženého vzhledu se pod kapotu podívají i nové motory, jako nedávno představené Bi-Turbo, nebo zbrusu nová zážehová jednotka.  Modernizaci se nevyhnou ani další pohonné jednotky. Jedná se o motor SIDI s objemem 1598 cm3, který je vybaven přímým vstřikováním a systémem start/stop. Točivý moment dosahuje až 300 Nm.