Titulní obrázek

Nové MPV Opel Zafira

Publikováno: 20.únor 2013

Německý výrobce Opel si na svůj stánek na ženevském autosalonu připravuje i nové MPV Zafira. Zároveň prozrazuje trošku informací. U tohoto vozu bychom se měli těšit hlavně na větší výkon a nižší spotřebu.

Tenhle nový diesel bude pro Opel velmi důležitý, protože současné jednotky 1.7 CDTI a 2.0 CDTI už poněkud zastarávají, hlavně co se kultivovanosti a dynamiky týče. Nový motor nabídne pod kapotou Opelu Zafira, kde se objeví jako první, výkon 136 koní (100 kW) a točivý moment 320 Nm.

Opel Zafira pak zvládne jet nejvyšší rychlostí 193 km/h a spotřebuje v kombinaci se šestistupňovým manuálem jen 4,1 litru na 100 km. Předpokládá se, že později bude tento motor dostupný ještě v dalších variantách a také pro ostatní modely, hlavně tedy pro Opel Astra a Opel Insignia.

Motor 1.6 CDTI pochází z nové generace pohonných jednotek automobilky Opel, do které patří třeba i benzínový čtyřválec 1.6 SIDI, který se rovněž podívá pod kapotu všech stěžejních modelů Opelu, debutoval v kabrioletu Opel Cascada.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nyní prý Opel pracuje rovněž na maloobjemovém dieselu a také na větším dvoulitru, které budou založené právě na technologii nové šestnáctistovky CDTI. Na ně si ale budeme muset ještě minimálně rok počkat.

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich