Titulní obrázek

Nové MPV Opel Zafira

Publikováno: 20.únor 2013

Německý výrobce Opel si na svůj stánek na ženevském autosalonu připravuje i nové MPV Zafira. Zároveň prozrazuje trošku informací. U tohoto vozu bychom se měli těšit hlavně na větší výkon a nižší spotřebu.

Tenhle nový diesel bude pro Opel velmi důležitý, protože současné jednotky 1.7 CDTI a 2.0 CDTI už poněkud zastarávají, hlavně co se kultivovanosti a dynamiky týče. Nový motor nabídne pod kapotou Opelu Zafira, kde se objeví jako první, výkon 136 koní (100 kW) a točivý moment 320 Nm.

Opel Zafira pak zvládne jet nejvyšší rychlostí 193 km/h a spotřebuje v kombinaci se šestistupňovým manuálem jen 4,1 litru na 100 km. Předpokládá se, že později bude tento motor dostupný ještě v dalších variantách a také pro ostatní modely, hlavně tedy pro Opel Astra a Opel Insignia.

Motor 1.6 CDTI pochází z nové generace pohonných jednotek automobilky Opel, do které patří třeba i benzínový čtyřválec 1.6 SIDI, který se rovněž podívá pod kapotu všech stěžejních modelů Opelu, debutoval v kabrioletu Opel Cascada.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nyní prý Opel pracuje rovněž na maloobjemovém dieselu a také na větším dvoulitru, které budou založené právě na technologii nové šestnáctistovky CDTI. Na ně si ale budeme muset ještě minimálně rok počkat.