Titulní obrázek

Opel Corsa 1,4 turbo

Publikováno: 1.březen 2013

Automobilka Opel se rozhodla, že rozšíří svou nabídku motoru pro model Opel Corsa. Výběr bude bohatší o benzinovou 1,4 turbo ecoFlex o výkonu 88 kW. Od léta je jednotka také dostupná pro třídveřovou Corsu a varianty All Black a All White.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Přeplňovaná čtrnáctistovka nabízí maximální točivý moment 175 Nm, který je dostupný od 1750 min-1. Motor je kombinován s pětistupňovou manuální převodovkou, v duchu dnešního trendu pak ve výbavě nechybí start-stop systém. Corsa s tímto agregátem zrychlí z 0-100 km/h za 10,3 sekundy a jede maximální rychlostí 195 km/h. třídveřová i pětidveřová varianta v kombinovaném cyklu dle evropské normy spotřebuje 5,5 litru benzinu na 100 kilometrů. Na podzim se v Corse objeví nová generace manuální převodovky. Ta přinese přesnější a hladší řazení.

Konstruktérům se podařilo snížit tření a síly nutné k řazení. Základ převodovky byl přepracován zařízení dostane nové převodové stupně a modifikované díly, jako jsou například tyče řazení a vidlicová hřídel. Motor 1,4 turbo ecoFlex debutuje v nových variantách All Black a All White, které rozšiřují nabídku barevných verzí Color Edition. Ty jsou mezi zákazníky v oblibě, více než 18 % třídveřových Opelů Corsa prodaných v Evropě během prvních pěti měsíců letošního roku byly v těchto barevných verzích.

Názvy All Black a All White naznačují, jak tyto Corsy budou vypadat. Zatímco ta první má karoserii v tmavém odstínu Carbon Flash, ta druhá používá bílou Casablanca. S těmito barvami ladí i speciální 17palcová pětipaprsková kola v dvoubarevném provedení. Skla jsou zatmavená, koncovka výfuku je chromovaná. Uvnitř obou variant jsou použity sedačky se stříbrnými švy, pedály z lehkých slitin a multifunkční volant s koženým věncem. Rádio s CD přehrávačem pak podporuje MP3, USB vstup je za příplatek.